پنج خبر پزشکی.

   پنج  خبر پزشکی...

 

ا . بیماران قلبی شنا نکنند...

   با توجه با اینکه شنا یکی از ورزشهای مفید و مفرح می‌باشد اما برای برخی از بیماران از جمله مبتلایان به تنگی نفس مضر است. به گزارش فاکس‌نیوز تحقیقات نشان داده که شنا برای بیماران قلبی که دچار تنگی نفس هم می‌باشند ورزش زیاد مناسبی نیست به ویژه اگر موجب خستگی آنها شود. باتوجه با اینکه شنا در مورد بسیاری از بیماریها نظیر: مشکلات اسکلتی و مفصلی و درد‌های کمر و زانو و همچنین اختلالات روحی مفید می‌باشد به همین علت بسیاری از افراد تصور می‌کنند در صورت ابتلا به هرگونه بیماری باید شنا کنند در صورتی که تحقیقات خلاف این امر را اثبات کرده است. نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که هنگام شنا کردن بر اثر فشار ناشی از آب فشار بر گردش خون افزایش می‌یابد و صورتی که مبتلایان به تنگی نفس و بیماری‌های حاد قلبی به طور مرتب شنا کنند ممکن است دچار عوارض شدیدتری شوند زیرا سیستم تنفسی و جریان خون ممکن است نتواند فشار ناشی از جریان آب را به خوبی تحمل کند ومجبور به کار بیشتر ودر نتیجه اختلال شود.

 

اا. کاهش دیابت با خواب کافی...

   جدیدترین بررسی محققان حاکی از آن است که خواب مناسب شبانه باعث تقویت دستگاه ایمنی بدن و کاهش ابتلا به بسیاری از بیماریها ، از جمله دیابت می‌شود به گزارش فاکس نیوز؛ محققان آلمانی امیدوارند که با این کشف بتوان به کنترل بیمار‌یهای سیستم دفاعی بدن افراد نیز پرداخت. برخی از کارشناسان معتقدند که خواب کافی در مقابل فشارها و استرس‌هاس روزانه به بدن آرامش می‌دهد و این آرامش برای تقویت سیستم دفاعی بدن لازم است.

 

ااا. مسواک زدن ممنوع...

   با توجه به رونق استفاده از مواد خوراکی ترش مانند گوجه سبز، لواشک و لیموترش، متخصصان ضمن توصیه بر استفاده نکردن زیاد از حد این مواد خوراکی هشدار می‌دهند تا سه ساعت پس از مصرف این مواد ، از مسواک زدن خودداری کنید. چراکه اسیدهای موجود در این‌گونه مواد ترش، سبب آسیب جدی به سطوح دندان می‌شود و در صورت مسواک زدن فوری پس از خوردن این مواد، سطح تماس دندانها با اسید آنها بیشتر خواهد شد.

 

اااا. زمان بارداری و موفقیت تحصیلی...

   طبق تحقیقی که به تازگی در آمریکا انجام شده، مشخص شد زمان بارداری، تاثیر بسزایی روی موفقیت تحصیلی کودکان دارد. به گزارش سلامتیران، کودکانی که بین ماه‌های پنجم تا هشتم سال میلادی متولد می‌شوند، نسبت به دیگر کودکان در آموختن ریاضیات و زبانهای خارجی ضعیف‌ترند. به نظر می‌رسد که علت این امر استفاده‌ی فراوان از حشره‌کش‌ها، طی‌ماههای تابستان است. در واقع حشره‌کش‌ها روی پیشرفت مغزی کودکان در حال رشد تاثیر می‌گذارند.

 

ااااا . عرق‌نعنا موثرتر از آسپیرین...

   تحقیقات پژوهشگران نشان می‌دهد که مصرف عرق نعنا برای کاهش درد، موثرتر از آسپیرین است. چند تن از پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی کاشان با مقایسه‌ی اثر ضد درد عرق نعنا با آسپیرین در شماری از موش‌های آزمایشگاهی دریافتند که عرق نعنا آثار ضد درد بیشتری از آسپیرین دارد. همچنین نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که اثر ضد درد عرق نعنا با افزایش مقدار آن بیشتر می‌شود.

/ 0 نظر / 10 بازدید