تاريخچه اينترنت

   در اواخر سال 1960 وزارت دفاع آمريكا طرحی را به نام آرپانت طراحی كرد. در اين طرح بخشهای موردنظر وزارت دفاع آمريكا رز سراسر کشور به صورت شبكه‌ايي به يكديگر متصل شدند تا در صورت وقوع هر گونه اختلال در اثر بمباران، بقیه قسمتها بتوانند ارتباط ميان خود را حفظ کنند و هدايت بخشهای تابع نیز دچار اختلال نشود.

   اين موفقیت سبب شد پروژه آرپانت به سرعت در مراکز نظامی و دانشگاهها، توسعه یافته و به دنبال آن  رايانه‌هاي مستقر در اين مراکز به يكديگر متصل شده و زمینه ساز ظهور اینترنت در جهان شود.

   به تدريج با اتصال دیگر شرکتها و علاقه‌مندان به اين شبکه ارتباطی، اينترنت به يك پدیده فوق‌العاده تبدیل شد به گونه‌ايي كه دیگر هيچ نيرويي قادر به جلوگیری از آن نیست و هر روزه میلیونها نفر انسان به اين دنياي مجازی راه مي‌يابند.

   بر طبق آخرين مطالعات هر 14 ماه يكبار، تعداد کاربران اينترنت در سطح جهان دو برابر مي‌شود. تنها در سال 2000 ، 43 میلیون کاربر جدید ورود خود را به اين شبکه اعلام کردند و در کشورهای توسعه یافته از هر سه نفر، يك نفر از خدمات اينترنت بهره مي‌برد و پيش‌بيني مي‌شود كه تا پايان سال2008 شبكه‌هاي جهاني اينترنت نزديك به 3 میلیارد مشترک تجاری خواهند داشت و اين فناوری جدید واقعیتی است كه بايد آن را بشناسیم و از آن بهره ببريم

/ 2 نظر / 4 بازدید
زیبا

سلام عزیز. میای واسه هم لینک بذاریم؟

سبا

همه را مادرم براي من خواند اين مطالب خيلي خوب بودند ومن ازهمه خوشم امد.